Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hakaretten Yargılanıyordu: Karar Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret suçundan yargılanan sanatçı Yeşim Salkım, beraat etti. Ünlü oyuncu Yeşim Salkım, sosyal medya hesabından yayımladığı videoda ‘Sayın savcımız ve hâkim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim’ dedi.

Seyhan Soylu, ünlü oyuncu Yeşim Salkım’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında soruşturma başlatılan Yeşim Salkım, hâkim karşısına çıktı.

Instagram hesabından İstanbul 36’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın listesini paylaşan Yeşim Salkım, “Evet, bunu da gördük” dedi. Hakim karşısında savunma yapan Salkım’ın beraatine karar verildi.

Duruşma sonrası Instagram hesabından açıklama yapan ünlü isim, “Bana cumhurbaşkanına hakaretten dosya açılmıştı. Bugün sayın savcımız ve hâkim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim. Gereksiz bir şekilde adliyeleri böyle oyalamanın anlamı yok. Bize geçmiş olsun, davayı açanlara da artık ne diyeyim… Yine haklıyım, yine haklıyım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir