İYİ Partili Kavuncu: Saldırı ile ilgili açıklamaları inandırıcı bulmadık

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, İstanbul İl Başkanlığı binasına ateş açılmasıyla ilgili emniyet ve valilik tarafından yapılan açıklamaları inandırıcı bulmadıklarını söyledi.

Halk TV’deki Perdenin Önü Arkası programına konuk olan Kavuncu, İYİ Parti il binasına yapılan silahlı saldırıyı değerlendirdi.

‘NE TESADÜF Kİ AKŞENER’İN FOTOĞRAFI VAR’

Kavuncu şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu açıklamaları hiç inandırıcı bulmadık. 2 kurşun ne hikmetse İYİ parti binasına isabet etmiş. Olayın saatine dair elimizde bir bilgi yok. Bir kurşun ön taraftan koltuğun oraya girmiş orada biri oturuyor olabilirdi. Diğer kurşun da toplantı odamızda genel başkanımızın fotoğrafına denk gelmiş. Kurşunların isabet ettiği iki yerde de ne tesadüf ki Genel Başkanımız Meral Akşener’in fotoğrafı var.

‘AMA BURASI TÜRKİYE’

Ülkede bu tip olayların dönmediği bu tip konuşmaların yapılmadığı bir gündem olsaydı biz o zaman buna kriminal bir olay diyebilirdik. Ama burası Türkiye… Biz bu tehditleri çok kez aldık. Bu dili kullanan bir Cumhurbaşkanı olursa bunları yaşarız.

Biz polis koruma noktası da istedik. Ama özel güvenlik var binada. Bildiğime göre diğer partilerin binalarında polis koruma noktaları var.

Bu küçümsenecek önemsenmeyecek bir mesele değil. Yapılması gereken tek bir şey var 14 Mayıs’ta seçimi almak. Bu bir zihniyet meselesi. Bizim bunu seçimle değiştirmekten başka çıkışımız yok.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir