Orhan Gencebay: Siyaset halka hizmettir, yapana helal olsun

Uzun bir aradan sonra çıkaracağı beş şarkılık albümü üzerinde çalışan 78 yaşındaki usta sanatçı Orhan Gencebay, geçtiğimiz kasım ayında Etiler’de bir mekan çıkışı objektiflere takılmıştı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gencebay, “Önümüzdeki hafta boğazımdan ameliyat olacağım, kitle oluşmuş. Doktorumuz ‘Öyle büyütecek bir durum değil’ dedi. 25 dakika sürecek zaten” açıklamasını yapmıştı.

“ŞARKILARIN HEPSİNİ BEN YAZDIM”

Şarkıcı, “Beş şarkıdan oluşan yeni bir albüm yapacağım. Hepsini ben yazdım. Ameliyattan dolayı ertelemeyeceğim. Ameliyattan çıktığım gibi stüdyoya gideceğim hatta” demişti.

ARKADAŞLARIYLA BALIK KEYFİ YAPTI

Gencebay, son olarak eşi Sevim Emre (78) ile Tarabya’da bir restoranda kameralara yansıdı. Arkadaşları ile balık keyfi yapan sanatçı, ayaküstü gazetecilerle konuşmayı ihmal etmedi.

HAYRANLARINA MÜJDE VERDİ

“Klip hazırlığındayız, bu hafta klip çekip 10-15 gün içinde yayınlayacağız” şeklinde konuşan ünlü isim, klibini çekeceği şarkısını çok sevdiğini belirterek; “Bu şarkımı çok seviyorum çünkü ülkemizin dirlik ve birliğini anlatan bir şarkı” diyerek sevenlerine müjde verdi.

“TEKLİF GELMEDİ”

Orhan Gencebay, siyasete girmeyi düşünüp düşünmediği sorusu üzerine ise şu ifadeleri kullandı:

Bana teklif gelmedi ama ben hiç düşünmedim böyle bir şeyi. Siyaset halka hizmet demektir, yapana helal olsun diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir