Amazon Luna Bulut Oyun Hizmeti GoG Oyunlarına Erişim Sağlayacak

Amazon, Luna oyun hizmetini ilk olarak 2020 yılında duyurmuştu ancak resmi olarak 2022 yılında piyasaya sürdü. O dönemde çok fazla oyun hizmeti olmadığı düşünülürse oldukça merak uyandıran bir hizmet olduğu aşikar. Ancak Luna oyun hizmeti Microsoft’un Xbox Cloud Gaming veya NVIDIA GeForce NOW ile karşılaştırıldığında çok fazla ilgi görmedi.

Amazon, Luna oyun hizmeti için işleri biraz değiştiriyor olabilir. GoG.com, bugün yayınladığı bir blog yazısında, oyun kütüphanesine Amazon Luna aracılığıyla birden fazla cihazdan erişilebileceğini duyurdu.

Şirket, GoG platformunda zaten sahip olduğunuz her oyunu oynayabileceğinizi ve ikinci bir kez satın almanıza gerek olmadığını belirtti. Ayrıca kullanıcılar GoG oyunlarını Luna üzerinden de satın alabilecek ve bu oyunlar daha sonra çevrimdışı oynamak için GOG Galaxy PC istemcisinde de kullanılabilir hale gelecek. Bulut kayıtları ve başarılar gibi özellikler de GoG.com’dan satın alınan tüm oyunlar için Luna üzerinden kullanılabilecek.

Bazı GoG.com oyunlarının halihazırda GeForce NOW bulut oyun hizmetinde oynanabilir olduğunu da belirtelim. Ancak Amazon Luna desteği için yapılan bu duyuru, GoG.com için bulut oyunlarında çok daha büyük bir genişleme olacak gibi görünüyor.

Amazon Luna oyun hizmeti ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da yaşayanlar için kullanılabilir. Oyun hizmetinin ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağıyla ilgili henüz bir bilgi olmadığını da söyleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir