Atlı Köşk’ün 48’de 1 hissesinin 200 milyona satılacağı haberlerine Sabancı Ailesi’nin avukatları tepki gösterdi: Köşkün müze vasfı kesintisiz devam edecektir.

Basında bugün yer alan “İhsan Sabancı’nın evlilik dışı ilişkisinden kızı olan Sevilay Sabancı Çınar’ın Atlı Köşk’ün 48’de 1 hissesini satışa çıkardığı” yönündeki haberle ilgili Atlı Köşk Vekilleri Dr. Burcu Sırataş ve Avukat Gamze Gedikli açıklama yaptı.

Avukatların açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Basında yer alan bazı haberlerin, maalesef daha önce de olduğu gibi Sevilay Çınar’ın Atlı Köşk’ün itibarına zarar vermeye yönelik manipülatif açıklamalarına dayalı olduğunu üzülerek görmekteyiz. Atlı Köşk’ün 47/48 oranında hissedarı Hacı Ömer Sabancı Holding’dir ve taraflar arasında ortaklığın giderilmesine yönelik yargı süreci devam etmektedir. Köşkün müze vasfı ise kesintisiz devam etmektedir ve edecektir.

“SÖZ KONUSU İLANLAR HUKUKA AYKIRIDIR”

Yargı süreci devam ederken, ülkemiz için bu kadar kıymetli bir değerin alelade bir satışa konu edilmesi mümkün olmadığı gibi, söz konusu internet sitesine konulan ilanlar da hukuka aykırıdır. Bu nedenle Atlı Köşk’ün itibarına zarar vermeye yönelik bu tür iddialara itibar edilmemesi ve gereken hassasiyetin gözetilmesini rica ederiz. Saygılarımızla “

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir