Ünlü Ekonomistten Çok Konuşulacak Yorum! IMF Geliyor Mu?

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan ile Sao Paulo’da G-20’nin oturum aralarında bir araya gelmişti.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede “enflasyonla mücadele misyonu da dahil olmak üzere Türk ekonomi politikasının devam eden gelişimi” tartışıldı.

Bakan Şimşek de X hesabından yaptığı açıklamada G20 toplantısında küresel ekonomik görünümün yanı sıra gündemde yer alan eşitsizliklerin azaltılması, uluslararası vergilendirme ve sürdürülebilir kalkınma konularını değerlendirdiklerini belirtti.

Şimşek “Ayrıca gerçekleştirdiğim ikili görüşmelerde Türkiye ekonomisine ilişkin gelişmeleri değerlendirirken çok taraflı kalkınma bankaları ve ülkelerle ilişkilerimizi ve işbirliğimizi güçlendirecek hususlarda görüş alışverişinde bulunduk” değerlendirmesini yaptı.

IMF GELİYOR MU?

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı ve Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Babuşçu “IMF GELIYOR MU?” diye sordu ve şu paylaşımı yaptı:

“G20 toplantısında Yellen ile Bakan Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Karahan görüştü.
ABD Hazine Bakanlığı sonrasında şu açıklamayı yaptı: “Görüşmede ‘enflasyonla mücadele misyonu da dahil olmak üzere Türk ekonomi politikasının devam eden gelişimi’ tartışıldı.”

Seçimden sonra IMF ile görüşme yapmak için ABD’den destek mi istendi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir